Детальна інформація

Власник: Капличка в Малехові

Капличка поставлена в місці активної діяльності УПА та ОУН, в пам'ять про події які відбувалися тут з 1942 по 1954 рік (час визвольних змагань).

Неподалік.

Місце де в криїців де загинув Іван Паньків, залишки декількох криївок, в урочищі Вільхи неподалік формувалася сотня спеціального призначення «Бродяги» керівник Іван Паньків (нагороджений двічі хрестом бойової заслуги в золоті). Тричі ходив за дорученням до Степана Бандери від Романа Шухевича, і повертався літаком. (Петро Содоль. «Парашутисти УПА»).

Криївка де знаходилася друкарня «Прага», повно колірна, найпотужніша друкарня УПА, де друкувалися великі тиражі підпільної літератури зокрема виходив часопис «Ідея і Чин», референтури пропаганди ОУН-УПА «Зелений Гай».

Місце Боїв УПА, на місцях яких встановлено однакові хрести. (в урочищі Вільхи), місце де загинуло 9 бійців УПА на Сінокосах, Шпиталь в урочищі Бабичева гора, місце смерті «Орлика» - Степана Парандія, Петра Михайлишина, Шпиталь біля Вибранівки, місце катувань та смерті чотирьох підпільників ОУН на березі озера Барвінок.

 Місце зустрічі командування УПА.

В кінці травня 1948 року в Миколаївських лісах в надзвичайно секретних умовах відбулася спеціальна нарада командування УПА, в якій взяли участь: «Федір» - Зиновій Тершаковець, провідник Львівського краю, «Улас» - Василь Бей, провідник Подільського краю, «Орлан» - Василь Галаса, заступник крайового провідника Закерзонського краю: «Полтава» - Петро Федун, керівник Бюро інформації Української головної Визвольної ради: «Горновий» - Осип Дяків, один з головних ідеологів УПА-ОУН.

Крім них тут були і інші  представники. У лісі також знаходилася спеціальна чота «Біра».

Під час наради «Орлан»  зробив аналіз збройної боротьби на Закерзонні, яка на той час уже закінчувалася, бо вже не було ніякого змісту захищати землі, з яких польська влада повністю виселила українців. Тому окремі сотні УПА одержали наказ йти на Захід, а частина – в Україну.

Було розглянуто питання подальшої боротьби збройної і підпільної роботи в Україні. Проведено деякі зміни в керівництві УПА.

 

Капличка. На роздоріжжі в лісі.

Добиратися: маршруткою №555 Новий Розділ – Львів, з приміського вокзалу. 1 год. До зупинки Малехів. Від зупинки рухатися в північному напрямку до дороги що веде на телевежу від зупинки 2,5 км (30-35 хв.).

Координати: https://www.google.com.ua/maps/place/49%C2%B030'00.1%22N+24%C2%B007'08.1%22E/@49.5008805,24.1165441,499m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d49.500013!4d24.118926 – капличка воїнам УПА Ілів - Малехів