Детальна інформація

Власник: Андрій Возьний

   Художник-графік, визначний майстер екслібрису, перший голова Товариства екслібрисів України Андрій Возьний, сотні робіт якого знаходяться у зібраннях європейських, японських та американських колекціонерів, сьогодні повністю забутий в Україні і його ім’я відоме хіба вузьким спеціалістам[1].

         Андрій Возьний народився в Миколаєві у 1953 р. у сім’ї вчителів. Закінчив середню школу № 1 в м. Миколаєві та Львівський торговельно-економічний інститут (1975). Довгі роки був змушений переконувати різноманітні художні ради у своїй професійній майстерності як художник і екслібрист. І лише, коли його роботи стали надбаннями світових колекцій, після виставок у Франції та Німеччині, його почали визнавати і вдома. Здавалося, що все починає налагоджуватися, незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні. Він повернувся в Миколаїв, провадив бізнес і продовжував працювати я екслібрист. Раптова передчасна смерть у 1999 р. обірвала всі надії. Справедливість вимагає, щоби роботи Андрія Возьного були опубліковані.

 

[1] Пришляк Я. Видатні особистості Миколаївщини. Миколаїв–Монреаль–Львів, 1998. С. 107; Нестеренко П. Історія українського екслібриса. Наукове видання. Київ, 2010.

 

«Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike»